PIT-28 z darmowym programem

Czy należysz do jednego z milionów Polaków, którzy każdego roku muszą rozliczyć swój PIT 37? Jeżeli tak; możliwe, że podobnie jak wiele innych osób, odczuwasz niechęć do tej czynności. Powodów może być wiele. Samodzielne wypełnieniem formularza, czy to PIT-28, czy PIT-37 za 2022 rok, dla wielu osób może wydawać się skomplikowanym zajęciem. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Od teraz wypełnienie zeznania podatkowego nie musi być drogą przez mękę. Nie musisz również płacić za to swojemu biuru rachunkowemu. Wykorzystaj darmowy program PIT ( PIT Format®), który podpowie i doradzi podczas wypełnienia PIT-ów, tak samo dobrze, jak ekspert od księgowości, a przy tym umożliwi wysłanie Twojego PIT-28 prosto do urzędu skarbowego, bez wychodzenia z domu. Rozliczenie PIT-37 i PIT-28 jest łatwiejsze do wykonania niż można sądzić. Co będzie ci do tego potrzebne?


e-Deklaracje Ministerstwa Finansów umożliwiają także wysłanie PIT-28, a darmowy program PIT pomaga wypełnić deklaracje

Komputer

Darmowy program PIT przeznaczony jest do instalacji na dysku komputera. Jest to program nie obciążający zasobów komputera. Zajmuje niewiele miejsca na dysku twardym. Jego obsługa również jest intuicyjna i niezwykle łatwa. Dzięki temu każdy poradzi sobie z wypełnieniem deklaracji PIT-28, czy też PIT-37. Program jest na tyle inteligentny, że samodzielnie sygnalizuje źle wprowadzone informacje. Dodatkowo, program PIT-37 uwzględnia obowiązujące w konkretnym roku podatkowym ulgi podatkowe. Dzięki nim możesz zapłacić niższy podatek dochodowy lub otrzymać większy zwrot jego nadpłaty.


Internet

Dostęp do Internetu jest dziś powszechny i w tym przypadku bardzo się przyda, umożliwiając pobranie oprogramowania z sieci i zapisanie go na dysku, do późniejszej instalacji. Również dzięki Internetowi, będziesz mógł wysłać swój wypełniony PIT-28 za pomocą systemu e-Deklaracje, prosto do urzędu skarbowego. Po wysłaniu e-Deklaracji, koniecznie pobierz UPO – Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Dopiero pobrane UPO jest świadectwem poprawnego dostarczenia PIT-ów do urzędu skarbowego, za pomocą systemu e-Deklaracje.Informacja podatkowa od pracodawcy

Jeżeli uzyskujesz swoje dochody z tytułu umowy o pracę, to rozliczenie PIT-37 przez Internet będzie możliwe pod warunkiem, że otrzymasz formularz PIT-11. Pracodawca ma obowiązek Ci go wydać. Odnaleźć w nim można informacje o pobranych składkach, wysokości przychodu oraz kosztach.


Ulgi podatkowe

Jakie ulgi i odliczenia przysługują podatnikom składającym PIT-37? Podatnicy bardzo często zadają to pytanie. W kontekście szybko zachodzących zmian w prawie podatkowym, nie pozostaje to bezpodstawne. Na szczęście aby prawidłowo rozliczyć podatek za 2022 rok, nie musisz śledzić zmian w podatkach. Wszystko to zrobi za ciebie program do PIT-37. Jest on na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu masz pewność, że każde rozliczenie PIT-37 przez Internet będzie wykonane poprawnie, zobacz tutaj. Tobie zajmie to zdecydowanie mniej czasu, ograniczy wydatki i da pewność, że należny Ci zwrot został policzony prawidłowo i szybko trafi na twoje konto bankowe. Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub pytania, dotyczące stosowania programu PIT-37, koniecznie odwiedź jego firmową stronę internetową


Twój e-PIT z Ministerstwa Finansów, a PIT-28 – czy urząd skarbowy wypełni za Ciebie rozliczenie najmu za rok 2022?